Pribeh

Spoločnosť Hurricane Factory bola založená v roku 2012. Od tej doby poskytuje nevšedné zážitky vo forme lietania korigovaného vlastným telom, tiež známeho ako indoor skydiving alebo bodyflying.

Spoločnosť Hurricane Factory bola založená v roku 2012. Od tej doby poskytuje nevšedné zážitky vo forme lietania korigovaného vlastným telom, tiež známeho ako indoor skydiving alebo bodyflying.

PRAHA, TATRALANDIA, BERLÍN A MADRID


Prvý veterný tunel Hurricane Factory sa nachádza v Prahe - Letňanoch. Postavila ho česká Strojáreň Litvínov ako ich prvý tzv. aerodynamický tunel. Ide o úspešný projekt, tunel je stále v prevádzke a každým rokom rastie jeho popularita a počet letových hodín.

V roku 2013, po dokončení tunela v Prahe, otvorila Hurricane Factory ďalší na Slovensku, v regióne Liptov. Tento tunel je súčasťou veľkého prázdninového letoviska s aquaparkom a obklopujú ho Nízke a Vysoké Tatry a ďalšie majestátne hory. Preto bol tunel pomenovaný Tatralandia.

V roku 2017 Hurricane Factory otvorila ďalšie dva veterné tunely. Jeden v nemeckom Berlíne a ďalší v španielskom Madride. Tieto tunely sa od predošlých líšia nielen najnovšími technológiami a dizajnom, ale aj svojou veľkosťou. Okrúhla sklenená letová komora pražského aj slovenského tunela má priemer 4.3m (14ft). Letová komora dvoch nových tunelov má priemer 5.2m (17ft).

Mapa veterných tunelov Hurricane Factory


 

ORGANIZUJEME AKCIE A SÚŤAŽE V INDOOR SKYDIVINGU


Hurricane Factory ale nie je len prevádzkovateľom veterných tunelov. Poukázať možno napríklad na Knights of Prague, medzinárodnú súťaž v dynamickom lietaní štvoriek (4way Dynamic), ktorá sa uskutočnila v roku 2013. Táto súťaž prispela k nastaveniu latky v organizovaní súťaží v indoor skydivingu vo svete a tiež podporila rozvoj dynamického lietania ako novej disciplíny v rámci tohto športu.

Ďalšou veľkou udalosťou usporiadanou Hurricane Factory bolo 1. FAI Majstrovstvá sveta v indoor skydivingu (1st FAI World Indoor Skydiving Championships), ktoré sa uskutočnili v roku 2015. Išlo o prvé oficiálne tunelové majstrovstvá sveta organizované pod záštitou Medzinárodnej leteckej asociácie FAI. Sme obzvlášť hrdí na fakt, že reprezentanti a inštruktori Hurricane Factory participovali vo všetkých piatich disciplínach - lietanie vo formáciách (Formation Skydiving), vertikálne lietanie vo formáciách (Vertical Formation Skydiving), Freestyle, dynamické lietanie dvojok a štvoriek (Dynamic 4way & 2WAY).

Hurricane Factory podporuje mnoho letcov a tímov. Niektorí z tých, ktorí začali a naučili sa lietať v našich veterných tuneloch, sú súčasne radení medzi svetovú leteckú špičku. Ostatní lietajú jednoducho len preto, že ich to baví, alebo chcú zažiť niečo nové a jedinečné.
 


 

UNIKÁTNA TECHNOLÓGIA SPOLOČNOSTI STROJÍRNY LITVÍNOV


Strojárne Litvínov sú expertnou firmou v priemyselnom odbore konvenčného a CNC obrábania kovov. S Hurricane Factory spolupracujú už od vzniku spoločnosti a od stavby nášho prvého veterného tunela v Prahe sa ich pôsobenie rozšírilo po celej Európe. Súčasne sú ich veterné tunely prevádzkované tiež v Belgicku, Francúzsku, Rusku, Španielsku, Švajčiarsku a na Slovensku. Ďalšie sú súčasne vo výstavbe v Nemecku, Poľsku a Taliansku.

Technológia veterného tunela
 

V HURRICANE FACTORY SA SNY O LIETANÍ
STÁVAJÚ SKUTOČNOSŤOU


 

Hurricane newsletter

Odoberaj novinky a špeciálne ponuky