náš príbeh

Spoločnosť Hurricane Factory bola založená v roku 2012. Od tej doby poskytuje nevšedné zážitky vo forme lietania korigovaného vlastným telom, tiež známeho ako indoor skydiving alebo bodyflying.

PRAHA, TATRALANDIA A BERLÍN


Prvý veterný tunel Hurricane Factory sa nachádza v Prahe - Letňanoch. Postavila ho česká Strojáreň Litvínov ako ich prvý tzv. aerodynamický tunel. Ide o úspešný projekt, tunel je stále v prevádzke a každým rokom rastie jeho popularita a počet letových hodín.

V roku 2013, po dokončení tunela v Prahe, otvorila Hurricane Factory ďalší na Slovensku, v regióne Liptov. Tento tunel je súčasťou veľkého prázdninového letoviska s aquaparkom a obklopujú ho Nízke a Vysoké Tatry a ďalšie majestátne hory. Preto bol tunel pomenovaný Tatralandia.

V roku 2017 Hurricane Factory otvorila ďalší veterný tunel v nemeckom Berlíne. Tento tunel sa od predošlých líši nielen najnovšími technológiami a dizajnom, ale aj svojou veľkosťou. Okrúhla sklenená letová komora pražského aj slovenského tunela má priemer 4.3m (14ft). Letová komora v berlínskom tuneli má priemer 5.2m (17ft).

Mapa veterných tunelov Hurricane Factory


 

ORGANIZUJEME AKCIE A SÚŤAŽE V INDOOR SKYDIVINGU


Hurricane Factory ale nie je len prevádzkovateľom veterných tunelov. Poukázať možno napríklad na Knights of Prague, medzinárodnú súťaž v dynamickom lietaní štvoriek (4way Dynamic), ktorá sa uskutočnila v roku 2013. Táto súťaž prispela k nastaveniu latky v organizovaní súťaží v indoor skydivingu vo svete a tiež podporila rozvoj dynamického lietania ako novej disciplíny v rámci tohto športu.

Ďalšou veľkou udalosťou usporiadanou Hurricane Factory bolo 1. FAI Majstrovstvá sveta v indoor skydivingu (1st FAI World Indoor Skydiving Championships), ktoré sa uskutočnili v roku 2015. Išlo o prvé oficiálne tunelové majstrovstvá sveta organizované pod záštitou Medzinárodnej leteckej asociácie FAI. Sme obzvlášť hrdí na fakt, že reprezentanti a inštruktori Hurricane Factory participovali vo všetkých piatich disciplínach - lietanie vo formáciách (Formation Skydiving), vertikálne lietanie vo formáciách (Vertical Formation Skydiving), Freestyle, dynamické lietanie dvojok a štvoriek (Dynamic 4way & 2WAY).

Hurricane Factory podporuje mnoho letcov a tímov. Niektorí z tých, ktorí začali a naučili sa lietať v našich veterných tuneloch, sú súčasne radení medzi svetovú leteckú špičku. Ostatní lietajú jednoducho len preto, že ich to baví, alebo chcú zažiť niečo nové a jedinečné.
 


 

UNIKÁTNA TECHNOLÓGIA


Strojárne Litvínov sú expertnou firmou v priemyselnom odbore konvenčného a CNC obrábania kovov. S Hurricane Factory spolupracujú už od vzniku spoločnosti a od stavby nášho prvého veterného tunela v Prahe sa ich pôsobenie rozšírilo po celej Európe. Súčasne sú ich veterné tunely prevádzkované tiež v Belgicku, Francúzsku, Rusku, Španielsku, Švajčiarsku a na Slovensku. Ďalšie sú súčasne vo výstavbe v Nemecku, Poľsku a Taliansku.

Technológia veterného tunela
 

V HURRICANE FACTORY SA SNY O LIETANÍ
STÁVAJÚ SKUTOČNOSŤOU


 

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Vyber si lokalitu

Berlin / Germany Prague / Czech Republic Tatralandia / Slovakia

© Copyright 2012-2020 Hurricane Factory. All rights reserved. Vstup do rezervačného systému Všeobecné obchodné podmineky Súhlas objednávateľa so spracovaním osobných údajov Informácie pre zákazníkov týkajúce sa ochrany osobných údajov