Zvládnite základnú polohu lietania za niekoľko minút

06.06.2016


Ako to asi prebieha. To je zrejme jedna z prvých myšlienok, ktorá vám napadne pri rozhodovaní skúsiť niečo nové. A obzvlášť, keď je to spojené s adrenalínom. Simulátor voľného pádu je naozaj výnimočná atrakcia, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku a v okolí.
Na začiatku si musíte let rezervovať. Je jedno, či prídete osobne, zavoláte, prípadne napíšete mail. Treba myslieť na to, že vám to zaberie približne 90 minút vášho času. Po príchode vyplníte formulár, že ste  zdravotne v poriadku a dobrodružstvo môže začať.

Samotná inštruktáž trvá do hodiny – záleží od toho, koľko ľudí s vami bude lietať. Celú ju absolvujete v kombinéze, ktorú vám požičiame. Dostanete aj helmu a okuliare. Jediná vec, ktorú je dobré zobrať si z domu sú tenisky na šnurovanie, prípadne tričko alebo tielko pod kombinézu. V simulátore voľného pádu, alebo ako to familiárne voláme, v tuneli, je hluk a nepočuť v ňom vlastného slova, tak isto ako pri voľnom páde z lietadla. Preto je potrebné naučiť sa základné znaky.

Samozrejme, sú celkom jednoduché, keď sa postavíte pred tunel, väčšinou ich aj tak s návalom adrenalínu zabudnete. Aj tak sa ale nie je čoho báť, od toho sú tu profesionálni inštruktori, ktorí sú trpezliví a pripravení naozaj na všetko. Pomocou prstov vás naučia znaky ako napríklad vystrieť - zohnúť nohy, zdvihnúť alebo zakloniť hlavu, upokojiť sa, alebo že je čas na prestávku.

Jedna z kľúčových vecí je samotný vstup do simulátora voľného pádu. Ruky si dáte na hruď, hlavu zdvihnete hore a pomaly sa - s pomocou inštruktora položíte na prúd vzduchu bruchom nadol.. Pozícia na bruchu, alebo belly flying je zároveň základná a východisková poloha. V krížoch sa jemne prehnete, ruky smerujú dopredu s tým, že sú jemne ohnuté v lakťoch a ruky sa takmer spájajú približne niekoľko desiatok centimetrov pred tvárou. Nohy sú tiež jemne ohnuté.

Je dôležité nehádzať so sebou a byť v kľude. Veď o nič nejde, idete len lietať. Žiadne obzeranie sa a hľadanie inštruktora, pretože každý nevyžiadaný pohyb spôsobí, že môžete skončiť na sieti. Vo veternom tuneli nikdy nie ste sami, a inštruktor vás má stále na očiach a dohliada na to, aby ste si váš let užili čo najviac.

Po zvládnutí základnej polohy prichádza na rad otáčanie sa na bruchu do strán, a neskôr aj stúpanie a klesanie. A pozor! Lietanie v tuneli môže spôsobiť závislosť :)

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Vyber si lokalitu

Berlin / Germany Prague / Czech Republic Tatralandia / Slovakia

© Copyright 2012-2019 Hurricane Factory. All rights reserved. Vstup do rezervačného systému Všeobecné obchodné podmineky Súhlas objednávateľa so spracovaním osobných údajov Informácie pre zákazníkov týkajúce sa ochrany osobných údajov