Obyčajný let v neobyčajnom Hurricane Factory

08.06.2016

Všetci občas lietame. Niekto v oblakoch, niekto v problémoch a niekto v tuneli. A keďže Hurricane Factory nie je mačka vo vetre teda pardón vo vreci, priblížim ti čo ťa všetko u nás čaká a na čo sa už teraz môžeš začať tešiť.


Podpis prehlásenia letca


Hneď keď budeš stáť pred našou budovou začneš sa cítiť špeciálne. Architektúra budovy vyzerá akoby bolo vnútri výpočtové stredisko NASA. A vieš čo? Nie je. Miesto toho na teba čakajú na recepcii milí ľudia, ktorí s tebou vypíšu prehlásenie letca – je to jednoduchý formulár, v ktorom podpíšeš súhlas s pravidlami a podmienkami lietania.
 


Zoznamka s inštruktorom


Na recepcií sa zoznámiš aj s tvojim osobným guru. Je to inštruktor, flying hero a v pohode týpek, s ktorým si celé lietanie zaručene užiješ. Pomôže ti, vybrať si správne vybavenie. Všetky veľkosti od detských až po seniorské máme, takže žiadny strach. Nič okrem pohodlného oblečenia a šnurovacích tenisiek nepotrebuješ. Tým myslím doslova nič. Žiadne hodinky, šatky, šperky ani nič čo by ti silný prúd vetra mohol odfúknuť. 


Nácvik na sucho


S inštruktorom si prejdeš základné informácie, ktoré potrebuješ na prežitie v tuneli. Nacvičíte si základnú pozíciu na bruchu a dohodnete si signály, ktorými sa budete v tuneli dorozumievať. Vietor v tuneli má priemernú rýchlosť okolo 180 km/h a teda celá komunikácia medzi tebou a inštruktorom prebieha magickou výmenou pohľadov. Ako sa hovorí, na ten prvý nikdy nezabudneš.
 


Hero moment


Po približne 30 minútovej príprave sa s helmou pod pazuchou blížiš k jedinému aerodynamickému tunelu na Slovenku a cítiš sa presne takto.
 


Predletová kabína


Strčíš si štuple do uší, dostaneš posledné pomazanie a ľahneš si na vietor. Vtedy už je tam s tebou aj inštruktor a pomáha ti pohybovať sa v tuneli.
Ak dokážeš udržať základnú pozíciu na bruchu, zväčša ťa pred koncom letu inštruktor zoberie na taxík. Je to tá najpeckovejšia časť lietania, kedy ťa inštruktor prevedie po celom tuneli vysokom až 14 metrov, spraví s tebou otočky a ukáže ti, čo je ozajstný adrenalín a ako lietajú profíci.


Video rozbor


A potom? Potom ťa už čaká euforický pocit a dobrá nálada. Po dolietaní si hneď môžeš pozrieť video z tvojho letu. Inštruktor si ho s tebou prejde. Ukáže ti, kde si robil chyby a kde nabudúce vychytať muchy. 


Coffee break


A ak ti k dokonalému dňu chýba už len káva a koláč, tak ťa pozývam do našej kaviarne. Môžeš odtiaľ pozorovať ostatných letcov a okukať nejakú tú techniku. Pri odchode si nezabudni na recepcii vyzdvihnúť video záznam z letu a fotky, ktoré boli nasnímané našimi profi kamerami umiestnenými priamo v tuneli. 

Ak tento článok neodpovedal na všetky tvoje otázky, navštív FAQs alebo nás kontaktuj.
MAKE YOUR DREAM OF FLYING COME TRUE!


 

Galéria

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Vyber si lokalitu

Berlin / Germany Prague / Czech Republic Tatralandia / Slovakia

© Copyright 2012-2020 Hurricane Factory. All rights reserved. Vstup do rezervačného systému Všeobecné obchodné podmineky Súhlas objednávateľa so spracovaním osobných údajov Informácie pre zákazníkov týkajúce sa ochrany osobných údajov