Odkiaľ sa vzal veterný tunel? Pozrite si jeho históriu

08.06.2016

Aerodynamický tunel, na aký ste zvyknutí dnes, má, samozrejme, svojich predchodcov. Kde až siahajú jeho korene a kto založil vôbec prvý veterný tunel na svete?

Pôvodná funkcia: testovanie aerodynamiky lietadiel

Je dôležité vedieť, že vertikálne tunely neboli tie prvé, ktoré na svete jestvovali. Predchádzali im horizontálne tunely, ktoré slúžili na výskum a testovanie aerodynamiky lietadiel. Vo svete dominovali až do konca 19. storočia.

Keď sa výskum posunul a oni už nepostačovali na rôzne modelové situácie, vznikol prvý vertikálny tunel na svete v Hamptone vo Virgínii. Bolo to v roku 1940 a ležal na pôde „NASA Langley Research Center”.

Niečo podobné vzniklo aj v Európe. Po druhej svetovej vojne (medzi rokmi 1946 a 1957) bol v Anglicku postavený letecký výskumný ústav – Royal Aircraft Establishment Bedford. Pracoval pod dohľadom britského ministerstva obrany.

Na rýchlejšie modely tunelov sa muselo počkať až do roku 1964, a to konkrétne na tunel vo Wright-Patterson blízko Ohio, ktorý bol prispôsobený na let človeka. Vo svete sa preslávil tým, že v ňom letel vôbec prvý človek – Jack Tiffany.

1. tunel pre ľudí

Prvý tunel, ktorý mal byť skutočne vybudovaný na lietanie ľudí, sa začal stavať v Montreali (Kanada) v roku 1978. S nápadom bezpečnejšieho lietania prišiel Jean St-Germain, a to kvôli tomu, aby jeho deti mohli zažiť voľný pád a neublížili si pritom. A aká bola cena za jednu jazdu? Spolu 7 dolárov – 4 doláre za minútu letu a 3 doláre za zapožičanie výstroja. Oproti dnešných technológiám bola v tomto tuneli pomalá rýchlosť vzduchu, a preto človek musel mať na sebe objemnejšiu kombinézu, aby si mohol zalietať.

Ešte bezpečnejší a rýchlejší

Zlomovým bodom sa v roku 1997 stal vynález celopodlahových tunelov. S plne uzavretým letovým priestorom prišiel moderný tunel Skyventure v Orlande. Po Orlande sa takéto typy začali objavovať v Malaysii, Kalifornii, Španielsku aj Arizone.

Postupom času sa sformovali skupiny letcov, ktoré sa zdokonaľovali v skydiverských schopnostiach. Problémom bolo, že napríklad freeflying vyžadoval tunely s vyššou rýchlosťou vzduchu.

A preto bol postavený tunel Skyventure v Arizone, ktorého rýchlosť v kabíne dosahovala 160 km/hodinu, čo sa približuje rýchlosti nášho tunela Hurricane Factory. To znamenalo pre skydiverov nové možnosti trénovania, okrem iného aj pri disciplíne Freeflying.

Recirkulačný tunel

Začiatkom 21. storočia sa do popredia dostali recirkulačné tunely – tunely, aké poznáme dnes. Aj Hurricane Factory funguje na princípe recirkulácie vzduchu. Ventilátory poskytujú laminárne prúdenie vzduchu, čo je totožné s rýchlosťou voľného pádu ako pri reálnom zoskoku z lietadla.

Dnešné tunely sú plne bezpečné a prispôsobené na lietanie, či už letcov – amatérov, alebo profesionálov. Ak si chcete vyskúšať lietať až do výšky 14 metrov, a to za rýchlosti 180 km/hod, príďte k nám do Hurricane Factory. Neoľutujete.

Hurricane newsletter

Odoberaj novinky a špeciálne ponuky