Výpredaj zľavnených športových časov. 1 min od 6,32 EUR. Akcia do 31.7.2016 !

08.06.2016

V niekoľkotisícmetrovej výške nad zemou, pri zoskoku z lietadla, je všetko o kus ťažšie. Musíte dodržiavať presne stanovené pravidlá. Viete si predstaviť, že popritom požiadate priateľku o ruku alebo poskladáte rubikovú kocku?

1. Love is in the air

Zoskok sa dá spojiť aj so žiadosťou o ruku. Sú rôzne varianty, aj bláznivejšie, aj miernejšie. Neveríte? Tak sa pozerajte.

Jedna zo situácií je tá, keď muž požiada priateľku o ruku priamo počas tandemového zoskoku. Na preslovy ani nič zdĺhavé nie je čas. Preto iba vytiahne prsteň a potom ho odhodí, keďže, samozrejme, nejde o pravý šperk, ale iba provizórny. Tak, ako to spravil tento budúci manžel:

via GIPHY


Ďalšou možnosťou žiadosti o ruku (ale veríme, že tak isto šokujúcou) je plagát s nápisom „Vezmeš si ma?”, s ktorým muž čaká svoju priateľku pri pristávaní. Teda ona, nič netušiaca, pristáva na pevnine a on, s transparentom v ruke, k nej kráča a potom si kľaká s prsteňom v ruke. No a, samozrejme, verí, že mu povie jeho vysnívané áno. :)

S kreativitou sa dá vyhrať a do vyjadrenia lásky možno zapojiť aj iných ľudí. Muž z Californie požiadal priateľku o ruku tak, že k nim pri pristávaní pribehli jeho dve deti. Jedno malo na tričku nápis: „Will you marry us?”(Vezmeš si nás?) a druhé „Will you be our step mother?” (Budeš naša nevlastná mama?).


2. Skyaking – o čo ide?

O Milesovi Daisherovi sa v súvislosti s skyakingom píše často. Zoskok z lietadla posunul o hranicu vyššie. Miles jednoducho vyskočí z helikoptéry s kajakom, urobí niekoľko sált a potom pristane na vode. Vyzerá to jednoducho, však? :) Jednoduché to teda nie je, ale má to aj výhodu. Keď pristane na jazere alebo rieke, vďaka kajaku zostane viac-menej suchý.


3. Poskladanie rubikovej kocky

Na čo všetko majú skydiveri čas počas lietania? Okrem žiadania o ruku a „plávania” vo vzduchu na kajaku aj na skladanie rubikovej kocky. Pokým niekomu sa rubiková kocka nepodarí poskladať za celý život, inému sa to podarí za pár sekúnd a pod vysokým tlakom (fyzickým aj psychickým). Jeden muž to v roku 2003 spravil za 32 sekúnd počas svojho prvého voľného pádu!

Počas 30 až 40-sekundového voľného pádu stihol správne usporiadať všetky farby kocky. Predstavte si, aké to môže byť v 209 km rýchlosti za hodinu! No veru, klobúk dole pred jeho odvahou a zručnosťou.

Hurricane newsletter

Odoberaj novinky a špeciálne ponuky