Historia

Spółka Hurricane Factory powstała w 2012 r. Od tego czasu oferuje niecodzienne doznania w postaci latania sterowanego własnym ciałem, znanego także pod nazwą indoor skydiving.

Spółka Hurricane Factory powstała w 2012 r. Od tego czasu oferuje niecodzienne doznania w postaci latania sterowanego własnym ciałem, znanego także pod nazwą indoor skydiving.

Pierwszy tunel do latania działający pod marką Hurricane Factory powstał w Pradze - Letňanach. Zbudował go czeski zakład budowy maszyn Strojírna Litvínov jako pierwszy tzw. tunel aerodynamiczny. Projekt zakończył się sukcesem. Tunel nie tylko wciąż działa, lecz z roku na rok rośnie jego popularność oraz liczba odbytych godzin lotu.

Strojírna Litvínov współpracuje z Hurricane Factory od chwili powstania spółki.

Strojírna Litvínov jest ekspertem w dziedzinie przemysłowej obróbki metali w technologii konwencjonalnej i CNC. Od czasu budowy tunelu aerodynamicznego w Pradze zakład rozszerzył swoją działalność na całą Europę. Obecnie produkowane przez niego tunele aerodynamiczne działają w Belgii, Francji, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Słowacji, a kolejne - w Niemczech, Polsce i Włoszech - są w trakcie budowy.

W 2013 r., po dokończeniu tunelu w Pradze, spółka Hurricane Factory otworzyła kolejny tego typu tunel w Słowacji, dokładniej w regionie Liptów. Słowacki tunel znajduje się w dużym kompleksie wypoczynkowym z aquaparkiem w otoczeniu Tatr Niskich i Wysokich oraz innych majestatycznych szczytów górskich - Tatralandia.
W 2016 r. Hurricane Factory otworzy kolejne dwa tunele -Berlinie i Madricie. Będą się one różniły od poprzednich nie tylko najnowszymi technologiami i wyglądem, lecz również wielkością. Okrągła przeszklona komora lotu praskiego i słowackiego tunelu aerodynamicznego ma średnicę 4,3 m (czyli 14 stóp). Komora lotu dwóch nowych tuneli będzie mieć 5,2 m (czyli 17 stóp) średnicy.

Hurricane Factory nie tylko zarządza tunelami aerodynamicznymi, lecz także organizuje wiele imprez i konkursów w indoor skydivingu, takich jak Knights of Prague, czyli międzynarodowy konkurs w lataniu dynamicznym zespołów 4-osobowych (4way Dynamic), który odbył się w 2013 r. Konkurs ten pomógł w określeniu poprzeczki przy organizacji innych wydarzeń w dziedzinie indoor skydivingu na świecie i przyczynił się do uznania latania dynamicznego za nową dyscyplinę sportową.

Kolejnym wielkim wydarzeniem zorganizowanym przez Hurricane Factory były Pierwsze Tunelowe Mistrzostwa Świata FAI w indoor skydivingu (1st FAI World Indoor Skydiving Championships), które odbyły się w 2015 r. Były to pierwsze oficjalne tunelowe mistrzostwa świata organizowane pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. Jesteśmy dumni, że przedstawiciele i instruktorzy Hurricane Factory wzięli udział we wszystkich pięciu dyscyplinach - Formation Skydiving, Vertical Formation Skydiving, Freestyle, Dynamic 4way & 2way.

Hurricane Factory wspiera wielu zawodników i całe zespoły. Niektóre z osób, które w naszych tunelach aerodynamicznych rozpoczęły swoją przygodę z lataniem i nauczyły się latać, obecnie zalicza się do światowej czołówki. Pozostali latają zwyczajnie dla zabawy, albo żeby spróbować czegoś nowego i wyjątkowego.

W Hurricane Factory spełniają się marzenia o lataniu!

 

Hurricane newsletter

Zarejestruj się na nowości i ekskluzywne oferty