historia hf

Firma Hurricane Factory została założona w 2012 roku. Od tego czasu oferuje wyjątkowe przeżycia w postaci latania sterowanego za pomocą własnego ciała, znanego też pod nazwą indoor skydiving lub bodyflying.

PRAGA, TATRALANDIA, BERLIN I MADRYT


Pierwszy tunel aerodynamiczny Hurricane Factory powstał w praskiej dzielnicy Letňany. Wybudowała go czeska firma Strojáreň Litvínov, był to jej pierwszy tunel tego rodzaju. Projekt okazał się sukcesem, tunel nadal działa, a jego popularność i liczba godzin lotów z każdym rokiem rosną.

W 2013 roku, po ukończeniu tunelu w Pradze, firma Hurricane Factory otworzyła tunel na Słowacji, w regionie Liptowa. Tunel ten jest częścią dużego ośrodka wypoczynkowego z aquaparkiem, otoczonego przez Niżne i Wysokie Tatry oraz inne majestatyczne góry. Dlatego też nosi nazwę: Tatralandia.

W 2017 roku Hurricane Factory otworzyła kolejne dwa tunele aerodynamiczne. Jeden w Berlinie w Niemczech, a drugi w Madrycie w Hiszpanii. Tunele te różnią się od wcześniejszych nie tylko zastosowaniem najnowszych technologii i designem, ale też rozmiarem. Okrągła, przeszklona komora lotów w praskim i słowackim tunelu ma średnicę 4,3 m (14 ft). Komora lotów w dwóch nowszych tunelach ma średnicę 5,2 m (17 ft).

“Mapa


 

ORGANIZUJEMY IMPREZY I KONKURSY W INDOOR SKYDIVINGU


Hurricane Factory zarządza nie tylko tunelami aerodynamicznymi. Warto wymienić np. Knights of Prague, międzynarodowy konkurs latania dynamicznego w czwórkach (4way Dynamic), który odbył się w 2013 roku. Konkurs ten postawił wysoko poprzeczkę organizatorom konkursów indoor skydivingu na świecie i wsparł rozwój latania dynamicznego jako nowej dyscypliny w ramach tego sportu.

Kolejnym dużym wydarzeniem zorganizowanym przez Hurricane Factory były 1. Mistrzostwa Świata FAI w Indoor Skydivingu (1st FAI World Indoor Skydiving Championships), które odbyły się w 2015 roku. Były to pierwsze oficjalne tunelowe mistrzostwa świata zorganizowane pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że reprezentanci i instruktorzy Hurricane Factory uczestniczyli we wszystkich pięciu dyscyplinach – lataniu w formacjach (Formation Skydiving), lataniu w pionie w formacjach (Vertical Formation Skydiving), Freestyle, lataniu dynamicznym w dwójkach i czwórkach (Dynamic 4way & 2WAY).

Hurricane Factory wspiera wielu skoczków i liczne zespoły. Niektórzy z tych, którzy zaczynali i nauczyli się latać w naszych tunelach aerodynamicznych, należą obecnie do światowej czołówki skoczków. Pozostali latają po prostu dla przyjemności albo chcą przeżyć coś nowego i wyjątkowego.
 


 

UNIKALNA TECHNOLOGIA FIRMY STROJÁREŇ LITVÍNOV


Strojáreň Litvínov to specjalistyczna firma w sektorze przemysłowej obróbki metali metodą konwencjonalną i CNC. Współpracuje z Hurricane Factory od samego początku, a od czasu budowy naszego pierwszego tunelu aerodynamicznego w Pradze ich działalność rozszerzyła się na całą Europę. Obecnie ich tunele aerodynamiczne działają też w Belgii, Francji, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii i na Słowacji. Kolejne są budowane w Niemczech, Polsce i we Włoszech.

Technologia tunelu aerodynamicznego
 

W HURRICANE FACTORY MARZENIA O LATANIU
STAJĄ SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ


 

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Wybierz lokalizację

Berlin / Germany Prague / Czech Republic Tatralandia / Slovakia

© Copyright 2012-2019 Hurricane Factory. All rights reserved. Wprowadź system rezerwacji General Commercial Terms and Conditions Consent of Client to processing of personal data Information for customers on personal data protection