FAQ

Odkryłeś niezwykły, ekstremalny, a mimo to bezpieczny sport i zabawę dla każdego! Przyjdź i poczuj na własnej skórze swobodne spadanie na bezpiecznej wysokości w tunelu aerodynamicznym, pod stałym nadzorem doświadczonych instruktorów.

Odkryłeś niezwykły, ekstremalny, a mimo to bezpieczny sport i zabawę dla każdego! Przyjdź i poczuj na własnej skórze swobodne spadanie na bezpiecznej wysokości w tunelu aerodynamicznym, pod stałym nadzorem doświadczonych instruktorów.

Często Zadawane Pytania

 • 1. CZYM JEST TUNEL AERODYNAMICZNY?

  Tunel aerodynamiczny to symulator swobodnego spadania, który generuje ciągły prąd powietrza o prędkości odpowiadającej prędkości podczas swobodnego spadania. Tunel stwarza takie warunki, jakie panują w czasie swobodnego spadania.Więcej informacji o tym, czego możesz się spodziewać, znajdziesz w tym artykule: przeczytaj artykuł 
 • 2. JAK ODBYWA SIĘ LATANIE BEZ SPADOCHRONU I SAMOLOTU?

  Hurricane Factory jest atrakcją ekstremalną, w której znajduje się pionowy tunel aerodynamiczny z zamkniętym przepływem powietrza. Cztery ogromne wentylatory zapewniają laminarny strumień powietrza identyczny z prędkością swobodnego spadania, jak podczas prawdziwego skoku spadochronowego.
 • 3. NA JAKIEJ WYSOKOŚCI MOGĘ LATAĆ W TUNELU AERODYNAMICZNYM?

  Hurricane Factory lub symulator swobodnego spadania ma 4,3 m szerokości i 14 m wysokości. To oznacza, że po zdobyciu pełnych umiejętności możesz latać nawet na wysokość 14 m.
 • 4. JAK MOGĘ WPŁYNĄĆ NA WYSOKOŚĆ LOTU?

  Nasi instruktorzy pokażą ci podstawowe ruchy, za pomocą których możesz kontrolować swój lot. Już wkrótce nauczysz się kontrolować wysokość swojego lotu za pomocą pozycji, którą przybiera Twoje ciało.
 • 5. CO POWINIENEM ZABRAĆ ZE SOBĄ?

  Będą ci potrzebne sznurowane buty na zmianę (najlepiej sportowe), wygodne ubranie pod kombinezon, a najbardziej dobry humor. Nie zaleca się latania w strojach kąpielowych.
 • 6. CZY PRĄD POWIETRZA W HURRICANE FACTORY MA ZAWSZE TAKĄ SAMĄ PRĘDKOŚĆ?

  Prędkość powietrza uzależniona jest od wagi skoczka i pozycji jego ciała podczas lotu. Operator reguluje prędkość wiatru w zależności od skoczka, który znajduje się w tunelu. Dla lżejszych skoczków prędkość wiatru jest niższa, natomiast dla cięższych - wyższa.
 • 7. JAKĄ PRĘDKOŚĆ OSIĄGA POWIETRZE W SYMULATORZE SWOBODNEGO SPADANIA?

  Średnia prędkość powietrza w symulatorze wynosi około 180 km/godz. Profesjonalni skoczkowie trenują przy prędkościach nawet 270 km/godz.
 • 8. JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA STRUMIENIU POWIETRZA?

  Po przejściu przez drzwi w dolnej części komory lotu skoczkowie po prostu kładą się na strumieniu powietrza. Nasz instruktor przy wejściu Ci pomoże. Poczujesz, jak prąd powietrza unosi twoje nogi i zaczniesz latać w tzw. pozycji wyjściowej. Kiedy przyzwyczaisz się do prądu powietrza, możesz latać we wszystkich trzech wymiarach.
 • 9. CZY SKOCZEK BĘDZIE SAM W KOMORZE LOTU?

  Nie, podczas całego lotu w tunelu będą ci towarzyszyć doświadczeni instruktorzy. 
  Mają oni zawsze możliwość udzielenia pomocy skoczkowi lub, w razie konieczności, przerwania przepływu prądu powietrza. Oprócz tego pomogą skoczkowi w przybraniu odpowiedniej, ważnej dla stabilnego lotu, pozycji ciała.
 • 10. CZY MUSZĘ POSIADAĆ JAKIEŚ SPECJALNE UMIEJĘTNOŚCI LUB UPRAWNIENIA?

  Symulator swobodnego spadania Hurricane Factory jest przeznaczony dla osób początkujących. Latanie w symulatorze jest odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, każdy może doświadczyć swobodnego spadania na własnej skórze, bez ryzyka, które towarzyszy skokowi spadochronowemu. Uczestnik bez poważnych problemów zdrowotnych powinien mieć przeciętną kondycję. Przed lotem każdy uczestnik otrzyma od naszych wykwalifikowanych instruktorów szczegółowe instrukcje i przygotowanie naziemne do lotu.
 • 11. CZY POTRZEBNE MI BĘDZIE JAKIEŚ SPECJALISTYCZNE WYPOSAŻENIE?

  Zapewniamy kompletne wyposażenie, które jest powszechnie stosowane w spadochroniarstwie. Kombinezony zostały wykonane z mocnej tkaniny. Wyposażenie obejmuje także kask i gogle. Komora lotu jest klimatyzowana, w związku z czym temperatura w niej nie jest uzależniona od temperatury otoczenia. Dlatego też nie ma potrzeby stosowania specjalnej odzieży pod kombinezon lotniczy. Wystarczy wygodne ubranie, które nie będzie krępować ruchów.
 • 12. CZY W SYMULATORZE MOŻE LATAĆ W TYM SAMYM CZASIE WIĘCEJ NIŻ JEDNA OSOBA?

  Doświadczeni skoczkowie mogą korzystać z symulatora w grupie nawet 6 osób jednocześnie. Osoba początkująca znajduje się w tunelu ze swoim instruktorem. Jak tylko skoczkowie są w stanie poruszać się w strumieniu płynącego powietrza, mogą latać w większej grupie.
 • 13. CZY MOŻNA PRZERWAĆ LATANIE?

  W każdej chwili! Twój instruktor przekaże obsłudze tunelu znak będący sygnałem do natychmiastowego przerwania lotu lub do obniżenia jego prędkości.
 • 14. JAK DŁUGO MOGĘ LATAĆ W SYMULATORZE?

  Lot w symulatorze to spory wysiłek fizyczny, podobnie jak skok ze spadochronem. Pracuje całe ciało, dlatego mięśnie się męczą. Już dwie minuty lotu są niezapomnianym przeżyciem. Na początek zalecamy 3 - 6 minut, które są odpowiednikiem 5 - 10 skoków spadochronowych z wysokości 4000 m. Każdego ruchu przy swobodnym spadaniu można się nauczyć. Całkowity czas lotu dla osób początkujących nie powinien przekroczyć 20 minut dziennie. 
  Profesjonaliści często spędzają w tunelu ponad godzinę dziennie. W przypadku zawodowych skoczków spadochronowych jedna godzina lotu w symulatorze swobodnego spadania jest odpowiednikiem ok. 100 skoków z wysokości 4000 m.
 • 15. JAK DŁUGO TRWAJĄ POSZCZEGÓLNE SESJE?

  Czas lotu w symulatorze Superfly jast zazwyczaj podzielony na 1,5 minutowe sesje. Na życzenie można połączyć kilka 1,5 minutowych sesji. Długość poszczególnych sesji jest opcjonalna i uzależniona od kondycji fizycznej skoczka oraz rodzaju treningu.
 • 16. CZY PODCZAS LATANIA W TUNELU SUPERFLY MOGĘ NOSIĆ BIŻUTERIĘ LUB ZEGAREK?

  Nie, jest to niemożliwe. Biżuterię można zgubić na skutek wysokiej prędkości prądu powietrza. Może ona następnie zranić skoczka lub uszkodzić urządzenia w tunelu. Tak więc przed rozpoczęciem latania należy pozbyć się wszystkich niezabezpieczonych przedmiotów oraz upewnić się, czy wszystkie kieszenie są puste, a bransoletki, zegarki, kolczyki i łańcuszki zdjęte.
 • 17. CZY MOGĘ DOSTAĆ NAGRANIE WIDEO MOJEGO LOTU?

  Nie trzeba mieć swojego własnego aparatu lub kamerzysty. W technologii Hurricane Factory zintegrowano system wideo. Każda sesja jest nagrywana i przechowywana w systemie przez max. 7 dni. Z tego systemu można zgrać materiał wideo na płytę DVD lub na klucz USB, które można nabyć w recepcji.
 • 18. CZY TAKI SILNY PRĄD POWIETRZA UMOŻLIWIA SWOBODNE ODDYCHANIE?

  Ludzie na ogół nie mają problemów z oddychaniem w silnym prądzie powietrza. Zdarzają się jednak wyjątki. Ewentualne problemy z oddychaniem spowodowane silnym prądem powietrza można rozwiązać stosując integralny kask.
 • 19. CZY DO SYMULATORA MOGĘ ZABRAĆ APARAT FOTOGRAFICZNY LUB KAMERĘ?

  Oczywiście, ale nie do komory lotu. Zdjęcia może robić osoba towarzysząca przez szybę tunelu.
 • 20. CO SIĘ STANIE, JEŻELI PODCZAS POBYTU W SYMULATORZE ODFRUNIE MI NP. BUT, ZEGAREK, PIERŚCIONEK LUB KLUCZYKI OD SAMOCHODU...?

  Zgubione przedmioty mogą ulec uszkodzeniu lub zupełnemu zniszczeniu. W najgorszym przypadku część z nich będzie latać z prądem powietrza w następnym okrążeniu i może w ciebie trafić z ogromną prędkością. Dlatego w takim przypadku konieczne jest natychmiastowe przerwanie lotu.
  W niektórych przypadkach mogą również spowodować uszkodzenie samego wentylatora. W takim przypadku symulator zostaje automatycznie wyłączony ze względów bezpieczeństwa, twój lot się skończy, ponieważ konieczne jest oczyszczenie tunelu aerodynamicznego z ciał obcych.
  Wyposażenie symulatora jest bardzo drogie, dlatego prosimy nie wnosić do komory lotu żadnych ciał obcych oprócz kombinezonu, kasku i gogli.
 • 21. CZY MOŻNA KUPIĆ JAKIŚ BON UPOMINKOWY HURRICANE FACTORY?

  Tak, bony upominkowe można kupić w naszym sklepie internetowym lub w naszej recepcji.
 • 22. CZY W SYMULATORZE ZDOBĘDĘ NOWE DOŚWIADCZENIA ZWIĄZANE ZE SWOBODNYM SPADANIEM?

  Hurricane Factory stwarza takie same warunki, jakie istnieją podczas swobodnego spadania. Pozycje i ruchy ciała są takie same, jak podczas swobodnego spadania. Naukę przybierania stabilnych pozycji ciała, rozpoczęcia i zakończenia obrotu, odczytywania wysokościomierza i przybierania stabilnej pozycji przy otwieraniu spadochronu można potraktować jako specjalny trening przed AFF (przyspieszoną nauką swobodnego spadania). To pomaga zmniejszyć stres towarzyszący prawdziwemu swobodnemu spadaniu podczas AFF. Mniej stresu to więcej możliwości realizacji innych zadań i większa radość ze skakania zarówno twoja, jak i twojego instruktora.
 • 23. CZY SYMULATOR JEST WYSTARCZAJĄCO SZYBKI?

  Prędkość w symulatorze osiąga nawet 270 km/godz., czyli wystarczającą do lotu we wszystkich pozycjach FREEFLY i FREESTYLE.
 • 24. CZY MOGĘ LATAĆ WE WŁASNYM KOMBINEZONIE I KASKU?

  Tak, każdy sportowiec korzysta z własnego sprzętu. Nie można latać z własną kamerą wideo ani aparatem fotograficznym.
 • 25. CO SIĘ STANIE, JEŚLI WYMKNĘ SIĘ SPOD KONTROLI?

  Nawet zawodowi skoczkowie nie są nigdy sami w symulatorze. Doświadczeni instruktorzy, specjalnie wyszkoleni, by radzić sobie w takich sytuacjach, są zawsze obecni w komorze lotu i gotowi do pomocy.
 • 26. CZY JEDNA GODZINA LOTU WYSTARCZY DO NAUKI LATANIA W POZYCJI SIEDZĄCEJ?

  Jest to uzależnione od Twoich wcześniejszych doświadczeń i kondycji. Po opanowaniu umiejętności samodzielnego latania w kontrolowanej, stabilnej pozycji na brzuchu zaczyna sią nauka latania na plecach, a następnie przechodzenia z jednej pozycji do drugiej. Dopiero po opanowaniu tych umiejętności można rozpocząć naukę latania w pozycji siedzącej. Szybko przekonasz się, że konieczna jest obecność doświadczonego instruktora.
 • 27. CZY MUSZĘ MIEĆ KASK I RĘKAWICE?

  Ze względów bezpieczeństwa w tunelu musisz nosić kask. Rękawice nie są konieczne, zalecamy je jednak, żeby zapobiec ewentualnym otarciom naskórka o ściany komory lotu.
 • 28. CZY MOGĘ UŻYĆ GOGLI Z CIEMNYMI SZKŁAMI? CZY ŚWIATŁO W SYMULATORZE JEST DOSTATECZNIE JASNE, CZY MUSZĘ MIEĆ GOGLE Z PRZEZROCZYSTYMI SZKŁAMI?

  Podczas kursów podstawowych i zaawansowanych skoczkowie powinni nosić gogle z przezroczystymi szkłami. Komunikacja pomiędzy instruktorem i uczestnikami odbywa się za pomocą kontaktu wzrokowego. Umożliwia to instruktorowi lepiej rozpoznać nastrój ucznia i odpowiednio zareagować.
 • 29. CZY WZMOCNIENIE MIĘŚNI RĄK, RAMION, NÓG I PLECÓW POMOŻE MI W LATANIU W SYMULATORZE?

  Dla początkujących skoczków latanie w symulatorze może być dosyć męczące.  Podczas lotu używa się innych mięśni, niż przy innych sportach. Wzmocnienie mięśni barków, ramion i nóg nigdy nie zaszkodzi. Sprawność fizyczna i właściwa koordynacja ruchowa są najważniejsze, żeby lot był udany.
 • 30. MASZ JAKIEŚ PYTANIE? NAPISZ DO NAS!

  funflight.tatralandia@hurricanefactory.com

Hurricane newsletter

Zarejestruj się na nowości i ekskluzywne oferty