Często zadawane pytania

Odkryłeś niezwykły, pełen adrenaliny, a jednocześnie bezpieczny sport i zabawę dla każdego! Przyjdź i przekonaj się, czym jest swobodne spadanie w bezpiecznych warunkach tunelu aerodynamicznego, na odpowiedniej wysokości i pod stałym nadzorem profesjonalnych instruktorów.

1. CZYM JEST TUNEL AERODYNAMICZNY?

VTunel aerodynamiczny to symulator swobodnego spadania, który generuje stały przepływ powietrza o prędkości swobodnego spadania, dzięki czemu naśladuje warunki swobodnego spadania. Więcej informacji o tym, co cię czeka znajdziesz w tym artykule.

 

2. NA JAKIEJ ZASADZIE ODBYWA SIĘ LOT BEZ SPADOCHRONU I SAMOLOTU?

Hurricane Factory to dostarczająca adrenaliny atrakcja, w której umieszczony jest pionowy recyrkulacyjny tunel aerodynamiczny. Cztery duże wentylatory zapewniają laminarny przepływ powietrza z identyczną prędkością jak podczas swobodnego spadania po rzeczywistym skoku z samolotu.

 

3. JAK WYSOKO MOGĘ LATAĆ W TUNELU AERODYNAMICZNYM?

Hurricane Factory, inaczej Symulator swobodnego spadania, ma 4,3 m szerokości i 14 m wysokości. Po opanowaniu określonych umiejętności możesz zatem latać na wysokości 14 m.

 

4. JAK MOGĘ WPŁYNĄĆ NA WYSOKOŚĆ LOTU?

Nasi instruktorzy pokażą ci podstawowe ruchy, potrzebne do opanowania własnego lotu. Szybko nauczysz się kontrolować wysokość lotu za pomocą położenia swojego ciała.

 

5. CO MAM ZE SOBĄ PRZYNIEŚĆ?

Będziesz potrzebować sznurowanych butów (najlepiej sportowych), wygodnego ubioru pod kombinezon i przede wszystkim dobrego humoru. Nie zaleca się latania w stroju kąpielowym.

 

6. CZY PĘD POWIETRZA W HURRICANE FACTORY MA ZAWSZE TĘ SAMĄ PRĘDKOŚĆ?

Prędkość powietrza zależy od wagi użytkownika i pozycji, w której leci. Operator reguluje prędkość wiatru w zależności od użytkownika, który znajduje się w tunelu. Prędkość wiatru jest niższa w przypadku lżejszych użytkowników i wyższa w przypadku cięższych.

 

7. JAK DUŻA JEST PRĘDKOŚĆ POWIETRZA W SYMULATORZE SWOBODNEGO SPADANIA?

Średnia prędkość w symulatorze wynosi około 180 kilometrów na godzinę. Profesjonalni skoczkowie trenują przy prędkości aż 270 kilometrów na godzinę.

 

8. JAK SIĘ DOSTANĘ W OBRĘB PĘDU POWIETRZA?

Użytkownicy dostają się w obręb pędu powietrza przez drzwi w dolnej części komory lotów w ten sposób, że po prostu kładą się na prądzie powietrza. Nasz instruktor pomoże ci przy tej czynności. Poczujesz, jak strumień powietrza uniesie twoje nogi i będziesz lecieć w tzw. pozycji podstawowej. Gdy tylko oswoisz się z przepływem powietrza, możesz latać we wszystkich trzech wymiarach.

 

9. CZY UŻYTKOWNIK JEST SAM W KOMORZE LOTÓW?

Nie, doświadczeni instruktorzy będą ci towarzyszyć podczas całego lotu w komorze lotów. Zawsze mogą użytkownikowi pomóc lub w razie potrzeby zatrzymać przepływ powietrza. Ponadto pomogą użytkownikowi w znalezieniu właściwej pozycji ciała, która jest ważnym elementem stabilnego lotu.

 

10. CZY MUSZĘ MIEĆ ODPOWIEDNIĄ WIEDZĘ LUB KWALIFIKACJE?

Symulator wolnego spadania Hurricane Factory jest przeznaczony dla osób nieprzeszkolonych. Latanie w symulatorze jest odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, każdy może doświadczyć wolnego spadania na własnej skórze, bez ryzyka wiążącego się ze skakaniem z samolotu. Użytkownik powinien być w normalnym stanie zdrowia, bez poważnych problemów zdrowotnych. Każdy użytkownik otrzyma przed lotem szczegółowe instrukcje i przejdzie przygotowanie naziemne prowadzone przez naszych wykwalifikowanych instruktorów.

 

11. CZY POTRZEBNE JEST JAKIEŚ SPECJALNE WYPOSAŻENIE?

Zapewniamy kompletne wyposażenie, powszechnie stosowane w spadochroniarstwie. Kombinezony są wykonane z mocnego materiału. Wyposażenie obejmuje również kask i okulary. Komora lotów jest klimatyzowana, więc temperatura panująca wewnątrz nie zależy od temperatury otoczenia. Dlatego pod kombinezonem lotniczym nie trzeba mieć żadnego specjalnego ubrania. Wystarczy dowolne ubranie, które nie będzie ograniczać ruchów.

 

12. CZY W SYMULATORZE MOŻNA LATAĆ Z WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ OSOBĄ W TYM SAMYM CZASIE?

Doświadczeni użytkownicy mogą korzystać z symulatora nawet w 6-osobowych grupach. Początkującym towarzyszą instruktorzy. Gdy użytkownicy potrafią kontrolować swoje ruchy w strumieniu powietrza, mogą latać z innymi użytkownikami.

 

13. CZY MOŻNA PRZERWAĆ LOT?

W dowolnym momencie! Obsługa komory lotu umożliwi natychmiastowe przerwanie lotu od razu po otrzymaniu od twojego instruktora sygnału przerwania lotu lub zmniejszenia prędkości.

 

14. JAK DŁUGO MOŻNA LATAĆ W SYMULATORZE?

Lot w symulatorze wymaga sporego wysiłku, podobnie jak skok z samolotu. Całe ciało pracuje, co oznacza, że mięśnie ulegają zmęczeniu. Już dwie minuty lotu to niezapomniane przeżycie. Na początek zalecamy 3-6 minut, co odpowiada 5-10 skokom z wysokości 4000 m. Każdy ruch swobodnego spadania można opanować. W przypadku osób niewyszkolonych nie należy przedłużać łącznego czasu lotu do więcej niż 20 minut dziennie. Profesjonalni skoczkowie często latają dłużej niż godzinę dziennie. W przypadku zawodowych spadochroniarzy jedna godzina lotu w symulatorze swobodnego spadania odpowiada w przybliżeniu 100 skokom z wysokości 4000 m.

 

15. JAKI JEST CZAS POJEDYNCZEGO WEJŚCIA?

Czas lotu w symulatorze Superfly jest zwykle podzielony na 1,5-minutowe wejścia. Na życzenie można połączyć kilka 1,5-minutowych sesji w jedną. Długość poszczególnych wejść jest opcjonalna, zależy najczęściej od kondycji fizycznej użytkownika i rodzaju treningu.

 

16. CZY MOGĘ MIEĆ NA SOBIE BIŻUTERIĘ LUB ZEGAREK W CZASIE LOTU W TUNELU SUPERFLY?

Nie, to nie jest możliwe. Biżuteria może spaść w wyniku dużej prędkości strumienia powietrza i następnie zranić użytkownika lub uszkodzić elementy tunelu. Dlatego przed lotem pozbądź się wszystkich niezabezpieczonych rzeczy, opróżnij kieszenie i zdejmij bransoletki, zegarek, kolczyki i łańcuszki.

 

17. CZY MOŻNA UZYSKAĆ NAGRANIE WIDEO Z MOJEGO LOTU?

Nie trzeba mieć swojej kamery ani kamerzysty. System wideo jest zintegrowany z technologią Hurricane Factory. Każde wejście jest zarejestrowane i przechowywane w systemie przez okres maksymalnie 7 dni. System pozwala na przygotowanie zapisu wideo na płycie DVD lub urządzeniu USB, który można zakupić bezpośrednio w recepcji.

 

18. CZY W TAK SILNYM STRUMIENIU POWIETRZA MOGĘ SWOBODNIE ODDYCHAĆ?

Generalnie ludzie nie mają problemu z oddychaniem w silnym strumieniu powietrza. Zdarzają się jednak wyjątki. W razie gdyby prąd powietrza utrudniał ci oddychanie, można rozwiązać ten problem za pomocą kasku integralnego.

 

19. CZY MOGĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ DO SYMULATORA APARAT FOTOGRAFICZNY LUB KAMERĘ?

Oczywiście, ale nie do komory lotów. Zdjęcia może ci zrobić osoba towarzysząca przez szklaną ścianę komory lotów.

 

20. CO SIĘ STANIE, JEŻELI W SYMULATORZE ODLECI MI NP. BUT, ZEGAREK, PIERŚCIONEK LUB KLUCZYKI OD SAMOCHODU…?

Może dojść do uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia przedmiotów, które odleciały. W najgorszym wypadku ich fragmenty będą latać w strumieniu powietrza i, wracając do komory lotów, mogą cię uderzyć z dużą prędkością. Dlatego w takiej sytuacji twój lot musi zostać natychmiast zakończony. Czasami może dojść nawet do uszkodzenia samego wentylatora. W takim przypadku symulator ze względów bezpieczeństwa wyłączy się automatycznie, twój lot zostanie zakończony, a tunel aerodynamiczny będzie wymagał wyczyszczenia z obcych przedmiotów. Wyposażenie symulatora jest bardzo drogie, dlatego prosimy – nie wnoś do komory lotów żadnych obcych przedmiotów oprócz kombinezonu, kasku i okularów.

 

21. CZY MOŻNA KUPIĆ BON UPOMINKOWY DO HURRICANE FACTORY?

Tak, bony upominkowe można zakupić w naszym sklepie internetowym lub w recepcji.

 

22. CZY ZDOBĘDĘ W SYMULATORZE NOWE DOŚWIADCZENIE W WOLNYM SPADANIU

Hurricane Factory zapewnia takie same warunki jak podczas swobodnego spadania. Pozycje i ruchy ciała są identyczne jak w sytuacji swobodnego spadania. W ramach specjalnego przygotowania do AFF można trenować stabilne pozycje ciała, rozpoczęcie i zatrzymanie obrotów, odczyt wysokościomierza i stabilną pozycję podczas otwierania spadochronu. Pomaga to obniżyć stres w sytuacji rzeczywistego swobodnego spadania podczas treningu AFF. Mniej stresu oznacza większą zdolność do wykonywania innych zadań i większą radość ze skoku dla ciebie i twojego instruktora.

 

23. CZY SYMULATOR JEST WYSTARCZAJĄCO SZYBKI?

Prędkość powietrza w symulatorze wynosi nawet do 270 km/h i jest wystarczająca do lotu we wszystkich pozycjach FREEFLY i FREESTYLE.

 

24. CZY MOGĘ LATAĆ WE WŁASNYM KOMBINEZONIE I KASKU?

Tak, każdy sportowiec korzysta z własnego wyposażenia. Nie można latać z własną kamerą wideo lub aparatem fotograficznym.

 

25. CO SIĘ STANIE, JEŚLI WYMKNĘ SIĘ SPOD NADZORU?

Nawet sportowcy nie są w symulatorze sami. Doświadczeni instruktorzy są zawsze obecni w komorze lotów i są wyszkoleni właśnie na wypadek takich sytuacji, by móc ci szybko pomóc.

 

26. CZY DO OPANOWANIA LOTU W SIADZIE WYSTARCZY JEDNA GODZINA?

To zależy od twojego doświadczenia i kondycji. Gdy nauczysz się samodzielnie latać w kontrolowanej, stabilnej pozycji na brzuchu, zaczniesz uczyć się latania na plecach, a następnie będziesz ćwiczyć przejścia między tymi dwiema pozycjami. Dopiero gdy opanujesz to wszystko, możesz zacząć uczyć się latania w siadzie. Szybko przekonasz się, że niezbędny jest do tego doświadczony instruktor.

 

27. CZY MUSZĘ MIEĆ KASK I RĘKAWICE?

Ze względów bezpieczeństwa w tunelu obowiązkowo należy mieć kask. Rękawice nie są wymagane, ale doradzamy, by je mieć, aby nie doszło do otarcia skóry o ściany komory lotów.

 

28. CZY MOGĘ MIEĆ CIEMNE OKULARY? CZY W SYMULATORZE JEST NA NIE DOŚĆ JASNO, CZY TEŻ POTRZEBUJĘ OKULARÓW Z PRZEZROCZYSTYMI SZKŁAMI?

Użytkownicy powinni nosić okulary z przezroczystymi szkłami w trakcie kursu podstawowego, jak również bardziej zaawansowanych szkoleń. Komunikacja między instruktorem a uczestnikiem kursu odbywa się poprzez kontakt wzrokowy. Instruktor lepiej rozpozna położenie ucznia i może na niego lepiej reagować.

 

29. CZY WZMOCNIENIE RĄK, BARKÓW, NÓG I KRĘGOSŁUPA POMOŻE MI W LATANIU W SYMULATORZE?

Lot w symulatorze może być dość męczący dla niewyćwiczonych użytkowników. Podczas lotu obciążone są mięśnie, z których nie korzysta się w innych sportach. Wzmocnienie ramion, barków i nóg nie może zaszkodzić. Najważniejsza dla udanego lotu jest mobilność i umiejętność koordynacji ruchów.

 

30. MASZ JESZCZE JAKIEŚ PYTANIE?

Napisz do nas na Facebook lub na adres e-mail funflight.tatralandia@hurricanefactory.com
 

HURRICANE
FACTORY
FAMILY

Wybierz lokalizację

Berlin / Germany Prague / Czech Republic Tatralandia / Slovakia

© Copyright 2012-2019 Hurricane Factory. All rights reserved. Wprowadź system rezerwacji General Commercial Terms and Conditions Consent of Client to processing of personal data Information for customers on personal data protection