Odkud se vzal větrný tunel? Přečtěte si jeho historii

07.06.2016


Aerodynamický tunel, na který jste dnes zvyklí, má samozřejmě své předchůdce. Kam sahají jeho kořeny a kdo založil úplně první větrný tunel na světě?

Původní funkce: testování aerodynamiky letadel

Je důležité vědět, že vertikální tunely nebyly první, které svět spatřil. Předcházely jim horizontální tunely, které sloužily na výzkum a testování aerodynamiky letadel. Ve světě převládaly až do konce 19. století.

Když se výzkum posunul, tak už na různé modelové situace přestaly tyto tunely stačit. Tehdy vznikl první vertikální tunel na světě v Hampton ve Virginii. Bylo to v roce 1940 na půdě NASA Langley Research Center.

Něco podobného vzniklo také v Evropě. Po druhé světové válce (mezi roky 1946 a 1957) byl v Anglii postavený výzkumný ústav - Royal Aircraft Establishment Bedford, který pracoval pod dohledem britského ministerstva obrany.

Na rychlejší modely tunelů se muselo počkat až do roku 1964. Tunel ve Wright-Patterson blízko Ohia byl jako první přizpůsobený na let člověka. Jack Tiffany byl první člověk, který v něm letěl, a tunel tak proslavil.

1. tunel pro lidi

První tunel, který měl sloužit k létání lidí, se začal stavět v kanadském Montrealu v roce 1978. S nápadem bezpečnějšího létání přišel Jean St-Germain proto, aby jeho děti mohly zažít volný pád a neublížily si při něm. A jaká byla cena za jednu jízdu? Dohromady 7 dolarů – 4 dolary za minutu letu a 3 dolary za zapůjčení vybavení. Oproti dnešním technologiím byla v tomto tunelu pomalá rychlost vzduchu, a proto musel mít člověk na sobě objemnější kombinézu, aby si mohl zalétat.

Ještě bezpečnější a rychlejší

Zlomovým bod přišel v roce 1997, kdy vznikly celopodlahové tunely. S plně uzavřeným letovým prostorem přišel moderní tunel Skyventure v Orlandu. Po něm se tento typ tunelu objevil v Malajsii, Kalifornii, Španělsku i Arizoně.

Postupem času se zformovaly skupiny letců, které se zdokonalovaly ve skydiverských schopnostech. Problémem bylo, že například freeflying vyžadoval tunely s vyšší rychlostí vzduchu.

A proto byl postavený tunel Skyventure v Arizone, ve kterém rychlost v kabině dosahovala 160km/hodinu, což se přibližuje rychlosti našeho tunelu Hurricane Factory. To pro skydivery znamenalo úplně nové možnosti trénování, kromě jiného i při disciplíně freeflying.

Recirkulační tunel

Začátkem 21. století se do popředí dostaly recirkulační tunely – tunely, které známe dnes. I Hurricane Factory funguje na principu recirkulace vzduchu. Ventilátory poskytují laminární proudění vzduchu, které je totožné s rychlostí volného pádu jako při reálném seskoku z letadla.

Dnešní tunely jsou plně přizpůsobené na létání amatérů i profesionálů a jsou naprosto bezpečné. Jestli si chcete vyzkoušet létání až do výšky 14 metrů a rychlostí 180km/hod, přijďte k nám do Hurricane Factory. Nebudete litovat.

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám