Skydiving ve skupině – husí kůže a respekt

07.06.2016

Seskoky patří mezi nejobávanější a zároveň nejnapínavější sportovní aktivity. Skydiving má na rozdíl od tandemového seskoku tu výhodu, že se můžete učit nové techniky a triky donekonečna. Časem se můžete naučit létat ve skupině a vytvářet nádherné obrazce.

Bez základu to nejde

Na začátek je dobré si vyzkoušet pár seskoků s instruktorem, abyste zjistili, zda vás to baví. Zkušení trenéři nabízejí celou řadu kurzů, například AFF kurz, při kterém se naučíte ovládat vaše tělo ve volném pádu a spoustu dalších věcí. Časem pak můžete létat ve skupině o několika desítkách lidí a užívat si triky společně.

Nevídané možnosti

Když se dostanete do komunity letců, budete stále objevovat, co se můžete naučit nového. Není to o stovkách seskoků a o získání licence. Dobrým parašutistou je ten, kdo má tento sport rád, a chce se učit dál. Proto se pořádají i různé soutěže a mistrovství, při nichž parašutisté měří své dovednosti v různých kategoriích s přesně danými pravidly. Při soutěžích se například vytváří určité formace, nebo se seskakuje za co nejkratší čas.

Lámaní rekordů

Soutěží se v různých disciplínách, zmiňme RW, Freefly, Bigway, Accuracy Landing,... Soutěže existují individuální i skupinové a pořádají se ve světě i v České republice.

Celkem 61 nadšenců vytvořilo loni na podzim tvar diamantu nad letištěm v Paříži. Světový rekord vyhlásila Fédération Aéronautique Internationale. Jak vybroušený diamant se jim povedl, uvidíte zde:


Není to tak jednoduché, jak to vypadá

Naskočila vám husí kůže? Skydiveři si zaslouží uznání a obdiv, protože za těmito formacemi se skrývá spousta hodin tréninků. Se správnými trenéry a odhodláním to můžete zvládnout také.  

Pokud se vám skydiving líbí, ale chcete si zatím vyzkoušet jeho bezpečnější variantu, tak přijďte do našeho Hurricane Factory. Větrný tunel je ideální pro přípravu na „opravdové létání“. Zbavíte se strachu z výšek a užijete si spoustu zábavy. :)

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám