Nejbláznivější extrémní sporty na světě. Znáte je?

07.06.2016

Co vás u slovního spojení extrémní sport napadne jako první? Adrenalin, nebezpečí, riziko či nejistota? V našem článku najdete seznam těch nejbláznivějších extrémních sportů, o kterých jsme slyšeli a víme, že existují. Sami budete překvapeni, na co všechno se lidé nechají nalákat.


Nudím se, tak se jdu spustit z aktivní sopky


Ano, myslíme to naprosto vážně. Na nikaragujskou sopku Cerro Negro, která může kdykoliv zahájit chrlení lávy, se každý rok sápe několik tisíc lidí. Proč se "sopeční surfaři" spouštějí tím nejstrmějším kopcem sopky a snaží se vyhýbat ostrým padajícím kamenům.
 

 

  Odpověď sice nevíme, ale vsadíme se, že jeden z těch "bláznů" by nám určitě řekl, že ve hře je adrenalin a vzrušení.

Wing walking - inspirace z akčních filmů


Určitě jste nejednou viděli akční trhák, ve kterém hlavní hrdina chodil po letícím letadle, aby zachránil uvězněné pasažéry. Právě těmito scénami se zřejmě inspiroval i člověk, který vymyslel extrémní sport s názvem wing walking.
Jeho princip spočívá v tom, že se procházíte po letadle, zatímco ono letí v plné rychlosti ve vzduchu. Ptáte se, který blázen by se na to dal přemluvit? Nevěřili byste, kolik nadšence wing walkingu běhá po světě (nebo po letadle).


Bungee jumping je už „too mainstream”


Proč byste si rovnou neskočili do řeky plné hladových krokodýlů, když můžete? Nový sport pro ty, které už nudí klasické skákání s lanem a chtějí si trochu okořenit život.
Lano je tak dlouhé, že hladinu vody, ve které na vás číhají hladové plazi a čekají na svou večeři, minete opravdu jen o chlup.


Adrenalin, který vás nezabije


Kroutí nad výše popsanými extrémními sporty nevěřícně hlavou? Pokud máte adrenalin rádi, ale určitě nechcete skončit v tlamě hladového krokodýla, máme pro vás bezpečnou alternativu.
Vyzkoušejte si létání ve větrném tunelu, které můžeme přirovnat k výskoku z letadla. Nečekají na vás žádná omezení, protože to zvládnou i děti či starší lidé. Přesvědčte se na vlastní oči v našem videu. 

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám