Kde zažijete nejlepší skydiving na světě

07.06.2016

Každý si pod pojmem adrenalin představí něco jiného. Zatímco pro jednoho znamená adrenalin to, když si dá na rameno vytetovat holubičku, druhý se potřebuje pořádně vyřádit. A právě do této skupiny můžeme zařadit milovníky skydivingu. Pokud patříte mezi ně i vy, sepsali jsme pro vás 5 nejlepších míst na světě, kde si ho užijete opravdu naplno.

Klokaní pozdrav

Když budete padat z letadla nad australským městem Sydney, vaše oči se přímo zamilují do krásného australského pobřeží s výhledem na jednu z nejznámějších metropolí světa. V momentě, kdy budete klesat směrem k betonové džungli, nezapomeňte zamávat velrybám a delfínům, kteří vás budou zdravit vyskakováním z oceánu. A možná vám zamávají i nějací klokani.

Horší je to však s potřebnými financemi. Kromě toho, že si budete muset zajistit poměrně nákladnou letenku do Austrálie, si do peněženky připravte i dalších minimálně 300 dolarů na skok.

Skydiving na sopečném poloostrově

Kdo alespoň trochu dával ve škole na zeměpisu pozor, ví, čím se ruský poloostrov Kamčatka proslavil nejvíce. Ano, jsou to sopky, kterých se zde nachází několik desítek. Kamčatské nebe však přeje jen odvážným. Umíte si představit, že padáte a kolem vás se tyčí majestátné sopky? Taková krása se snad ani nedá představit.:)

Závod s Viktoriinými vodopády

Pokud se příliš obáváte potápění se v lávou naplněných sopkách, můžete se vypravit do africké Zambie. Představte si, že se budete vznášet nad největšími vodopády na světě. Viktoriiny vodopády nejenže patří mezi přírodní divy světa, ale flóra a fauna řeky Zambezi je jakoby vystřižená z časopisu National Geographic. A co cena? Kromě cesty do Afriky si připravte i sumu kolem 300 dolarů.

lítaní v tunelu v Praze

Na Mount Everest se nemusíte jen šplhat

Nejvyšší hora na světě Mount Everest je známá zejména svou horolezeckou historií. Ovšem věděli jste, že z ní skáčou i skydivisti? Pod Mount Everestem se nachází takzvaný „Dropzone“, ze kterého se skáče. Pokud byste si to však chtěli vyzkoušet, musíte si sáhnout pořádně hluboko do kapsy. Tento zážitek vás vyjde minimálně na 20 000 dolarů, avšak scenérie světových velehor je přímo k nezaplacení. Nebo ne?:)  

Boj s hurikánem v Hurricane Factory

Máte strach z výšek? Neplánujete se ztratit v útrobách aktivní sopky nebo zaplavat si v největších vodopádech na světě? A už vůbec nevidíte smysl v tom, abyste za jeden skok dali roční výplatu?

Pokud jste si na všechny tyto otázky odpověděli ano, ale přece jen byste si chtěli vyzkoušet volný pád, přijďte k nám. Oproti klasickému skydivingu je indoor skydiving nejenže několikanásobně levnější, ale hlavně bezpečnější. A to není ani zdaleka vše. Při klasickém skydivingu letíte volným pádem rychlostí okolo 200 km/h. V našem větrném tunelu až 270 km/h.

Zkuste si také tipnout, kolik sekund budete padat. Při skydivingu jste ve volném pádu zhruba 45 sekund, v našem tunelu minimálně 2 minuty. Nač však slova, přesvědčte se o tom sami v našem videu.

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám