Jak se co nejlépe připravit na seskok z letadla

07.06.2016

Turistika či fotbal vás už omrzely a chtěli byste svému tělu i své duši dopřát pořádnou dávku adrenalinu? Možností je několik, avšak jeden z nejnapínavějších je nepochybně seskok z letadla.

Pokud jste parašutismus ještě nikdy nevyzkoušeli a bude to pro vás nová zkušenost, máte v podstatě jen jednu možnost, a to tandemový seskok. Rozdíl mezi klasickým a tandemovým seskokem určitě víte. Během volného pádu jste při tandemovém skoku pevně připoutáni k takzvanému „tandem pilotovi“, který je vybaven speciálním padákem. Instruktoři udávají, že příprava seskoku vám zabere přibližně 15 minut, avšak není to až tak pravda.
 

Přípravu na seskok padákem nezanedbejte

Do těch 15 minut se totiž zahrnuje pouze slovní seznámení se s létem, kdy vám instruktor řekne cosi o výskoku a naučí vás držet polohu těla během letu volným pádem. Nicméně přiznejme si: Dokáže si představit volný pád, když jste ho ještě nezažili? To nedokáže ani Chuck Norris. :)

V případě, že nad tandemovým seskokem reálné uvažujete a jediné, co vás od něj odrazuje, je strach, jestli to zvládnete, máme pro vás dobrou zprávu. My vás na něj připravíme. A nejen slovně, ale i fyzicky.

Volný pád ve větrném tunelu

V našem větrném tunelu si volný pád můžete reálně vyzkoušet. V prosklené větrné komoře vás vzduch nadnáší rychlostí až 270 km/h, což můžeme přirovnat ke skutečnému hurikánu.

Náš větrný tunel je postaven z podzemní železo-betonové vany a ocelové konstrukce. Letovou komoru tvoří skutečně kvalitní bezpečnostní sklo, které má tloušťku až 21,6 milimetrů. Riziko toho, že by nějakým způsobem z komory unikl vzduch a vy byste spadli, nebo by sklo prasklo, tedy nehrozí.

4 důvody, proč je větrný tunel dobrou přípravou na tandem

priprava na tandemovy seskok
  • Za 2 minuty volného pádu zaplatíte zhruba 950 korun, což je třikrát méně než zkažený zážitek z tandemu kvůli nepřipravenosti.
  • Létání ve větrném tunelu není závislé na počasí ani ročním období - Nacvičit si ho můžete kdykoliv a když vám bude přát počasí, skočíte si padákem z opravdového letadla.
  • Naučíte se pracovat se svým tělem a pro nás nepřirozeným stavem při volném pádu. Při seskoku z letadla už budete vědět, co vás čeká, a nádherný výhled na okolní země si vychutnáte naplno.
  • V ceně je zahrnuta nejen instruktáž, ale i zapůjčení kombinézy, brýlí a helmy.

Na co ještě čekáte? Staré rčení "těžko na cvičišti, lehce na bojišti", platí i při seskoku z letadla. Vyzkoušejte si ho proto „nanečisto“ a pak nám popíšete svůj pocit při skutečném seskoku.

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám