Mistrovství světa v indoor skydivingu

20.11.2017

V jakých disciplínách se češi účastnili?
  • Formation Skydiving 4-way AAA Female
Zde reprezentoval Českou republiku tým Hurricane Factory Chicks. V kategorii byly kromě České republiky ještě ženské týmy ze zemí Francie, Velké Británie, Švédska, Kanady, Polska, USA, Maďarska a poprvé závodnice z Číny. Chicks se v první polovině závodů moc nedařilo, ale poté prokázaly obrovského týmového ducha, když se dokázaly dostat z průběžné šesté pozice na čtvrtou pozici po 9. kole. Na Švédky, které byly na třetí pozici, jim chyběl pouze jeden jediný bod. Přes všechny potíže, kterými některé členky musely projít v posledních měsících (ztráta jednoho z rodičů při letecké katastrofě, diagnóza roztroušené sklerózy), nebo možná právě pro tyto potíže, se holky dokázaly semknout a zabojovat a v posledním kole zaletěly fantastický výsledek a na vylosovaném seskoku K - E - 10 -11 (tedy ne příliš rychlém a spíše techničtějším skoku) přelétaly Švédky rovnou o 3 body. HF Chicks si tak vylepšily týmový průměr a dostaly se poprvé nad 22 bodů průměr (22,5).
1. místo: Francie
2. místo: Velká Británie
3. místo: Česká republika (HF Chicks)
  • Formation Skydiving 4-way AA Junior
Po prvním Mistrovství světa, které se konalo v Praze, bylo rozhodnuto, že junioři budou závodit v kategorii AA a nikoliv AAA. České barvy hájil (ryze ženský tým) HF Cubs. V Hurricane Factory trénuje s podporou tunelu mnoho juniorských týmů, a to nejen disciplínu 4-way. Jsme velmi hrdí, že tým HF Cubs získal ve své kategorii bronzovou medaili!
1. místo: Francie
2. místo: Kanada
3. místo: Česká republika
 
 
 
 
  • Formation Skydiving 4-Way AAA Open
V otevřené kategorii závodilo celkem 14 týmů a Českou republiku reprezentoval další hurikánský tým: tým Hurricane Factory Bad Boys.
1. místo: Belgie
2. místo: Francie
3. místo: USA
11. místo: Česká republika (HF Bad Boys)
 
  • Freestyle open, freestyle junior
V kategorii freestyle překvapil Jakub Harrer - instruktor Hurricane Factory Praha, který získal ve vysoké konkurenci fantastické 3. místo! Jakub dal o sobě vědět už na začátku roku ve Windooru a nyní pouze potvrdil, že je obrovským talentem, se kterým musí konkurence počítat i do budoucna.
Na osmém místě se umístila Silvia Lačná, jediná reprezentantka Slovenské republiky. Silvia je sportovní manažerka Hurricane Factory Madrid a je to dívka, která si plní svůj sen o létání a ačkoliv nikdy nepracovala jako instruktor ve větrném tunelu a nemá za zády sponzory, dokáže si jít za svým cílem a vytěžit z každé odlétané minuty v tunelu maximum.
Ve freestylu se účastnilo celkem 11 závodníků, a dále ještě 8 juniorů. Mezi juniory získával cenné zkušenosti Tobiáš Chaloupka, který rovněž trénuje a je podporován Hurricane Factory Praha.
1. místo: Rusko
2. místo: Polsko
3. místo: Česká republika (Jakub Harrer)
8. místo: Slovenská republika (Silvia Lačná)
 
8. místo mezi juniory: Česká republika (Tobiáš Chaloupka)
 
  • Dynamic 4-way
V dynamických čtyřkách reprezentoval Českou republiku tým Mad Ravens. Tito kluci jsou všichni bývalí či současí instruktoři Hurricane Factory a do Montrealu jeli rozhodně s medailovými ambicemi. Po jejich stříbrném úspěchu na Mistrovství světa v Praze v roce 2015 byli všichni zvědaví, jakou sestavu si nacvičili pro volnou disiplínu. Obhajoba stříbrné medaile je obrovským úspěchem české reprezentace a všichni v Hurricane Factory jsme na ně hrdí.
 
1. místo: Francie
2. místo: Česká republika (Mad Ravens)
3. místo: Švýcarsko
 
  • Dynamic 2-way
Nejpočetnější disciplínou co do počtu závodních týmů byla právě disciplína dynamických dvojek. Českou republiku reprezentovali týmy složené výhradně z instruktorů Hurricane Factory - Hurricane Factory Yen & Chen a Hurricane Factory Jan & Jan. Tato disciplína probíhá vyřazovacím způsobem, takže někdy stačí málo a tým už nedostane šanci na lepší výsledek, přesto oba týmy bojovaly a důstojně reprezentovaly svou zemi.
1. místo: Polsko
2. místo: Singapore
3. místo: Francie
10. místo: Česká republika (Hurricane Factory Yen & Chen)
18. místo: Česká republika (Hurricane Factory Jan & Jan)
 
Co říci závěrem? Veliké díky patří Aeroklubu České republiky, který reprezentantům kryl značnou část nákladů, dále Hurricane Factory Praha, které většinu závodních týmů podporuje a dotuje letovým časem v tunelu a pak samozřejmě každému jednotlivému závodníkovi - protože každý z nich dal do účasti v Kanadě a přípravy na ni nemalé množství osobních obětí (a také času a peněz). Díky vám všem - posouváte tento sport dále a kdoví - třeba se jednou i splní náš velký sen a indoor skydiving se stane i olympijským sportem.
 

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám