Tandemový seskok vs. větrný tunel

06.06.2016

Létání v tunelu a seskok padákem mají poměrně hodně společného. Ať už mluvíme o volném pádu, kombinézách nebo o profesionálních instruktorech.

Tandemový seskok


Liší se však v jedné hlavní věci, a tou je cena. Za tandemový seskok zaplatíte od 3 500 do 4 000 Kč. I přesto, že v ceně je zahrnuta i instruktáž a zapůjčení výstroje podobně jako při létání v tunelu, určité rozdíly zde jsou. Užijete si malý výlet do výšky až 4 kilometrů a volný pád si vychutnáte maximálně 50 sekund. Samozřejmě i plachtění na obloze má své kouzlo, ovšem ti, kteří se bojí výšek, si ho neužijí.

Cena tandemového seskoku se liší i podle věku osoby, která si chce "skočit". Se skokem však souvisí i další omezení. Tandemový seskok je vhodný pro děti až od 8 let s minimální výškou 100 cm. Další překážkou může být i to, že pokud si chcete skočit, nemůžete vážit více než 100 kg.

Volný pád ve větrném tunelu


Létání ve větrném tunelu má mnoho výhod. Hned první je cena, která se pohybuje od 1500 Kč za 3 minuty volného pádu. To je v porovnání s tandemem více než dvojnásobek.

V ceně je také zahrnuta instruktáž, zapůjčení kombinézy, brýlí a helmy. Je to ideální zážitek pro toho, kdo má strach z výšek nebo létání. Navíc zde není žádné riziko toho, že by se vám neotevřel padák nebo že by selhal pilot.

Další z výhod je, že ve větrném tunelu se létá 365 dní v roce a není závislé na počasí. Zážitek je vhodný i pro děti, a to již od 5 let. Oproti tandemovému seskoku může mít sportovec o něco vyšší váhu, a to až do 150 Kg

V tunelu vždy vidíte, kam můžete dopadnout. Důležité je také podotknout, že pokud neděláte ani jeden z těchto sportů profesionálně, vše vám půjčí. Stačí, když si donesete šněrovací tenisky a tričko.

Je samozřejmě jedna věc, kterou seskoku z letadla nemůžeme odepřít. Nádherný výhled. Na druhé straně si však položme otázku: „Kdo si ho při prvním seskoku všimne?“ Stres a strach umí s člověkem dělat divy. Natrénujte si volný pád v tunelu a pak jděte "na ostro". 

Gallery

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám