Bojíte se výšek? Vyzkoušejte indoor skydiving

06.06.2016

Máte závratě, když vystoupíte jen na druhou příčku žebříku? Bez problémů jste si nechali ujít pohled na romantickou Paříž jen proto, že jste se báli vyjít na nejvyšší patro Eiffelovky? Sporty jako lezení po skalách či parašutismus v hloubi duše obdivujete, ale nikdy byste se k nim neodhodlali?

Pokud jste na tyto otázky odpověděli „ano“, máte zřejmě strach z výšek. Ne vždy se však kvůli němu musíte vzdát svých adrenalinových snů.

Představte si, že máte zavřené oči a letíte. Vznášíte se ve vzduchu, děláte různé akrobatické kousky, ovšem s jedním rozdílem. Nic vám při tom nehrozí. Stále netušíte, o čem je řeč? Přece o indoor skydivingu, který původně vznikl jako tréninková metoda pro parašutisty. Dnes si ho nejenže mohou vyzkoušet i děti, ale letos se konalo i první mistrovství světa. To ho z volnočasové aktivity posunulo na příčku skutečného sportu.

Skydiving vs. indoor skydiving

Rozdíl mezi klasickým skydiving a indoor skydiving je v podstatě jen v tom, že nepotřebujete žádný padák a že pod sebou máte záchrannou síť, do které můžete spadnout maximálně z výšky 14 metrů. V porovnání s několika stovkami metrů při skoku z letadla je to více než bezpečná alternativa. 


Indoor skydiving v Hurricane Factory si může vyzkoušet každý, a to i úplný začátečník. Nemusíte se vůbec obávat toho, že hned při prvním letu se vynesete až do výšky 14 metrů. Vyškolený instruktor, který bude během celého trvání letu s vámi, určí, jaká výška bude pro vás nejvhodnější.

Naučíte se i základní dorozumívací znaky

Úvodní instruktáž trvá přibližně půl hodiny. Kromě speciální kombinézy vám zapůjčíme i přilbu a brýle. Součástí instruktáže je i naučení se základních dorozumívacích znaků, protože v tunelu je takový hluk, že v něm nebudete slyšet ani vlastní slovo. Žádný strach, i kdybyste ve spojení s pořádnou dávkou adrenalinu všechno zapomněli, vždy jsou tu instruktoři, kteří na vás dohlédnou. Ukážou vám například znaky jako sehnutí nohy, zaklonění hlavy či jiné.

Pokud jste začátečník, na létání budete potřebovat pouze jednu polohu. Před vstupem do simulátoru volného pádu si dáte ruce na hruď, hlavu zvednete nahoru a pomalu si lehnete na proud vzduchu.

Indoor skydiving je opravdu bezpečným sportem a kdoví, možná si ho zamilujete natolik, že se příští rok se setkáme na mistrovství světě v indoor skydivingu. :)

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám