Obyčejný let v neobyčejné Hurricane Factory

13.11.2016


Všichni občas létáme. Někteří v oblacích, jiní v problémech a někteří v tunelu. A protože Hurricane Factory není žádný zajíc ve větru, teda pardon, v pytli, přiblížím ti, co tě všechno u nás čeká a na co se už teď můžeš začít těšit.

Podpis prohlášení letce
Hned když budeš stát před naší budovou, začneš se cítit výjimečně. Architektura budovy vypadá tak, jako by vevnitř bylo výpočetní středisko NASA. A víš co? Není. Místo toho na tebe čekají na recepci milí lidé, kteří s tebou vyplní prohlášení letce – je to jednoduchý formulář, v němž podepíšeš souhlas s pravidly a podmínkami létání.
Seznámení s instruktorem
Na recepci se seznámíš i se svým osobním guru. Je to instruktor, flying hero a v pohodě týpek, se kterým si celé létání zaručeně užiješ. Pomůže ti vybrat si správné vybavení. Všechny velikosti od dětských až po seniorské máme, takže žádný strach. Nic kromě pohodlného oblečení a šněrovacích tenisek nepotřebuješ. Tím myslím doslova nic. Žádné hodinky, šátky, šperky, zkrátka nic, co by ti silný proud větru mohl odfouknout.

Nácvik na sucho
S instruktorem si projdeš základní informace, které potřebuješ na přežití v tunelu. Nacvičíte si základní pozici na břichu a dohodnete si signály, kterými se v tunelu budete dorozumívat. Vítr v tunelu má průměrnou rychlost okolo 180 km/h a celá komunikace mezi tebou a instruktorem tedy probíhá magickou výměnou pohledů. Jak se říká, na ten první nikdy nezapomeneš.
Hero moment
Po přibližně třicetiminutové přípravě se s helmou pod paží blížíš k jedinému aerodynamickému tunelu v Čechách a cítíš se přesně takhle.
Předletová kabina
Do uší si strčíš špunty, dostaneš poslední pomazání a ulehneš na vítr. Tehdy už je tam s tebou i instruktor a pomáhá ti se v tunelu pohybovat.
Pokud dokážeš udržet základní pozici na břichu, většinou tě před koncem letu instruktor vezme na taxík. To je ta nejvíc pecková část létání, kdy tě instruktor provede po celém tunelu vysokém až 14 metrů, udělá s tebou otočky a ukáže ti, co je to opravdový adrenalin, a jak létají skuteční profíci.


Video rozbor
A potom? Potom tě už čeká euforický pocit a dobrá nálada. Po doletu se hned můžeš podívat na video ze svého letu. Instruktor si ho s tebou projde. Ukáže ti, kde jsi dělal chyby a kde příště vychytat mouchy.


Coffee break
A pokud ti k dokonalému dni chybí už jen výborné jídlo, tak tě zvu do naší restaurace. Odtud můžeš pozorovat ostatní letce a okoukat od nich nějakou tu techniku.Při odchodu si na recepci nezapomeň vyzvednout video záznam z letu a fotky, které byly nasnímané našimi profi kamerami umístěnými přímo v tunelu.

Pokud tento článek neodpověděl na všechny tvé otázky, navštiv sekci FAQs, nebo nás kontaktuj.
MAKE YOUR DREAM OF FLYING COME TRUE!

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám