Adrenalinem proti depresi

13.11.2016

Deprese je jednou z chorob, které pronásledují naši generaci. Rozšířila se mezi lidi taky rychle, že se okamžitě změnil úhel pohledu na lidi, kteří depresemi trpí. Už to nejsou blázni, které je třeba zavírat do blázinců. Často jsou to naši nejbližší, kteří potřebují naši pomoc.
Deprese je změna v myšlení a porucha, kterou si v životě projde až 20 % lidí. Jsou to stavy smutku, beznaděje a melancholie. Spouštěčem deprese může být konkrétní událost, chemická porucha v mozku a nejhorší je to, že většinou vzniká deprese bez příčiny.
Člověk má však vždy na výběr. Zatnout zuby a bojovat, léčit se a zkoušet nové věci, nebo se vzdát a čekat.


Adrenalin jako lék

Kromě běžné medicíny a tabletek existují i jiné možnosti, jak se zbavit deprese. Podstatou zbavení se depresivních stavů je znovu získat chuť do života. Právě tady se otevírá brána pro správnou dávku adrenalinu. V Hurricane Factory máme pro tuto příležitost ozdravné balíčky a různé druhy letů, které najdeš zde: Kup a Leť


Přelečte depresi sluncem

Kouzlo sluníčka je totiž v boji s depresemi k nezaplacení. Sluneční záře má na svědomí tvorbu hormonů štěstí, kterými jsou seratonin, noradrenalin a dopamin. Funguje to jednoduše. Čím více je těchto hormonů v našem těle, tím jsme veselejší a víc v pohodě. Slunce krom toho potlačuje hormon melatonin, který generuje malátnost, náladu na spaní a depresivní stavy.Doporučení tedy zní: Kombinuj adrenalinové sporty s pobytem na sluníčku. Jednoduše sportuj, protože staré rčení praví, že „ve zdravém těle zdravý duch“.


Deprimuj depresi a adrenalinem posouvej své hranice

Nejde tu jen o to si hrát na hrdinu a tvrdit, že se ničeho nebojíš. Právě naopak, je to forma psychohygieny, kdy si upřímně přiznáš, z čeho máš strach, a postavíš se tomu. Je to děsivé, ale výsledek může být dokonalý.
Po pokoření strachu na tebe čeká vyšší sebevědomí, důvěra v sebe samého i v sílu svých myšlenek. Adrenalin ti pročistí hlavu a dodá pocit, že znovu žiješ. Depresivní stavy často pramení z pocitu, že na nic nemáme a právě překročení komfortní zóny tě přesvědčí o opaku.
Celý Hurricane Factory efekt tě pohltí a pobaví. Není to jen o překonávání sebe samého, ale i o zábavě, o tom vyzkoušet si něco nového, přijít na úplně jiné myšlenky – jednoduše pocítíš život na vlastní kůži. Po dolétání v hurikánu budeš mít z tolika vyplavených endorfinů úsměv na tváři ještě aspoň půl dne. Člověk má pak hlavu plnou nových, neobyčejných zážitků a na depresivní stavy ani nepomyslí.

Hurricane newsletter

Přihlas se do newslettru a k exkluzivním nabídkám